RÉSONNEZ® Originals

RÉSONNEZ CLUB 1927

Włącz się do projektu z niezwykłą historią. Nie tylko historią współczesną. Dzięki współpracy z Fundacją Wspierającą Naukę im. Doktora Mariana Szulca będziemy kontynuować wizję wybitnego lekarza dwudziestolecia międzywojennego. Jesteśmy medycyną jutra, ale nie zapominamy o swoich korzeniach.

Sponsor Strategiczny RÉSONNEZ

Sezon 2021/2022

Siemens Healthineers  – jeden z wiodących dostawców technologii medycznych. Z innowacyjnych technologii i usług w obszarach diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, terapii oraz digitalizacji ochrony zdrowia korzysta każdego dnia około pięć milionów pacjentów na całym świecie. Celem Siemens Healthineers jest wspieranie świadczeniodawców w rozwoju medycyny precyzyjnej, transformacji usług zdrowotnych, poprawie doświadczeń pacjenta oraz cyfryzacji opieki zdrowotnej. Angażuje się w rewolucjonizowanie ochrony zdrowia i kształtowanie jej przyszłości. Więcej informacji dostępnych na stronie  www.siemens-healthineers.com/pl

Kontyuacja Historii Doktora Mariana Szulca

Marian Szulc urodził się 4 grudnia 1900 roku w rodzinie chłopskiej. W ciągu 2 lat ukończył 4 klasy szkoły powszechnej, a następnie progimnazjum w Radziejowie.

Co ciekawe decyzja o posłaniu młodego Mariana do szkoły zapadła po sugestii lokalnego księdza, który przypadkiem zauważył przyszłego doktora rysującego cyfry na murze synagogi.

Ksiądz uznał, że chłopiec powinien otrzymać wykształcenie i powinien pójść do szkoły, dlatego postanowił przekonać ojca Mariana – Konstantyna – który ostatecznie posłuchał rady duchownego.

Był drugim rocznikiem kończącym studia lekarskie w historii dzisiejszego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia zakończył zdaniem egzaminów końcowych 5 maja 1927 roku, otrzymując tytuł Doktora Wszech Nauk Lekarskich.

10 ZASAD RÉSONNEZ

1. Inwestuj w rozwój

Kontynuujemy wizję Doktora Mariana Szulca, dla którego na tyle istotne było krzewienie edukacji, że sam przeszedł do organizowania budowy szkół. Fundował stypendia oraz nagrody dla wyróżniających się uczniów, by wyrównywać szanse i dostęp do wyższej edukacji dla swoich współmieszkańców.

My również pragniemy dbać o rozwój „Medycyny Jutra”: pomóc zdobywać wiedzę i rozwijać sieci zawodowych kontaktów przyszłym lekarzom.

2. Poznawaj więcej, doświadczaj więcej, dziel się wiedzą

Mamy jednak świadomość, że samo krzewienie edukacji nie wystarczy – jest połową sukcesu.

Potrzebne jest również dbanie o dobre podłoże do rozkwitu wiedzy. Pragnienie poznawania, doświadczania i dzielenia się wiedzą są tymi postawami, których oczekujemy od siebie.

 

3. Zaspakajaj ciekawość

Nie ograniczamy się wyłącznie do wykonywania postawionych przed nami zadań. Wzbudzamy w sobie ciekawość oraz wykraczamy poza standardowe wymagania. Sięgamy po więcej.

4. Żyj w zgodzie z naturą

Doktor Marian Szulc pochodził z gminy liczącej niespełna 2 tysiące mieszkańców. Pochodził z wielodzietnej rodziny chłopskiej. Życie w zgodzie z naturą – nie przeciwko niej – było wówczas nieodzowną częścią życia. Dbamy o rozwój wrażliwości na przyrodę. Nie odwracamy się od holistycznego podejścia do medycyny. Rozwijamy projekt przyrodniczy – weterynaryjny i inwestujemy w produkty ekologiczne.  

5. Znaj i szanuj historię

W naszej historii zawarta jest informacja o naszej przyszłości. Historia jest skarbnicą wszystkich wyzwań, które stoją przed nami. 

6. Idź konsekwentnie do celu

We wszystkich naszych działaniach kierujemy się ideą zrównoważonego rozwoju.

Droga na skróty nie prowadzi do osiągania naszych celów.

To wiara w sukces i konsekwencja w działaniu pozwalają nam sięgać dalej.

7. W chwilach niepewności postępuj odważnie

„Okres okupacji Doktor Marian Szulc spędził w Lubrańcu, gdzie pracował jako lekarz. Ratował Polaków od zsyłek przymusowych do Niemiec. Dzięki jego opiniom lekarskim młodzi ludzie, pomimo dobrego zdrowia, stawiali się niezdatnymi do pracy w Rzeszy – najczęściej byli <porażeni chorobami zakaźnymi>”.

Nękany przez Niemców w sprawie podpisania volkslisty skutecznie obronił siebie i całą rodzinę i nie podpisał listy. Jako lekarz zyskał uznanie władz niemieckich, dzięki czemu mógł być bardziej pożyteczny Polakom.”

8.Pracuj z myślą o potrzebach społeczności

W roku 1927, kiedy Doktor Marian Szulc ukończył studia lekarskie w Poznaniu, powrócił do rodzimej gminy. Pragnął sprawdzić się w pracy od podstaw. Odrzucił zaszczytne propozycje i perspektywy pracy naukowej. W rodzinnym miasteczku rozpoczął prace nad organizowaniem opieki lekarskiej i służby zdrowia. Zaczął leczyć gruźlicę, jaglicę, szerzyć oświatę zdrowotną i przyjmować na świat maleńkich obywateli. Pracował w służbie lokalnej społeczności przez 33 lata jako lekarz ogólny, ginekolog i położnik.

9. Myśl globalnie, działaj globalnie

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które jest połączone ze sobą jak nigdy wcześniej. Wydarzenia mające miejsce na drugim końcu świata w mgnieniu oka wpływają na losy ludzi po drugiej stronie globu. Świat nauki i ekonomii nigdy nie był ze sobą tak ściśle powiązany. Nasze osiągnięcia również wynikały ze zdobyczy technologicznych i możliwości komunikacji z całym światem. Myślimy globalnie i działamy globalnie, ponieważ współpracujemy ze studentami medycyny z całego świata.

10. Razem znaczy możliwe

Zawsze poszukujemy wspólnego interesu. Podejmując się nowych projektów, zawsze poszukujemy silnych i stabilnych Partnerów do rozwoju. Razem idzie się dalej. 

RÉSONNEZ

Mocne podstawy, stabilny rozwój

Nie tylko kontynuujemy historię, ale z myślą o wieloletnim rozwoju zastrzegliśmy prawa do znaku towarowego RÉSONNEZ® na terenie Unii Europejskiej. Nasze wydarzenia są wydarzeniami oryginalnymi.

Pracowitość i konsekwencja w działaniu

Nie zostawiamy miejsca na przypadek. Nasze dokonania są efektem konsekwencji w realizowaniu postawionych celów.

 

Pionierzy

Jesteśmy pierwsi, którzy zorganizowali Summer International Radiology Course. Rozpoczęliśmy również cykl szkoleń w ramach Poznańskiej Szkoły Radiologii. Zorganizowaliśmy jako pierwsi międzynarodowy konkurs prac z zakresu radiologii International Congress of Young Radiologists. Jako pierwsi przeprowadziliśmy konkurs prac weterynaryjnych: I Ogólnopolska Konferencja Weterynaryjna RÉSONNEVet.

lek. Dominik KOBYLAREK

Zakładając RÉSONNEZ 4 lipca 2019 roku przyświecał mi jeden cel: inwestować w rozwój lekarzy jutra. Chciałem budować mosty w świecie medycyny. Przeszedłem do projektowania i realizacji wizji.

Pierwszy rok prowadzenia RÉSONNEZ nie mógł być trudniejszym sprawdzianem dla naszej wytrwałości, odpowiedzialności i konsekwencji. 

Pandemia COVID-19 nas nie zatrzymała. Zorganizowaliśmy jedyną w Europie międzynarodową letnią szkołę – Summer International Radiology Course, goszcząc 47 uczestników z 9 różnych krajów. Wizji nie można było zatrzymać, ponieważ zrealizowana została z wiarą w sukces i konsekwencją w jej realizacji. Maszyna ruszyła.

~ Prezes Zarządu RÉSONNEZ, lek. Dominik Kobylarek

LIBERTÉ

RÉSONNEZ oznacza marzenia, które stają się celami, a cele, które stają się rzeczywistością. RÉSONNEZ swoimi dokonaniami daje dowód, jak silna jest wolność tworzenia oraz wolność dzielenia się wiedzą. Hasłem LIBERTÉ życzymy sobie oraz wszystkim naszym uczestnikom nowego sezonu WOLNEGO od ograniczeń. Wolności do bycia sobą i wolności do stawania się najlepszą wersją siebie.  

Poznawaj więcej, doświadczaj więcej, dziel się wiedzą

Stawiamy na praktykę i istotną klinicznie wiedzę. Dzięki współpracy z doświadczonymi klinicystami kursanci poznają najpraktyczniejsze aspekty radiologii.

Pracowitość i konsekwencja w działaniu

Nie zostawiamy miejsca na przypadek. Nasze dokonania są efektem konsekwencji w realizowaniu postawionych celów.


Organiczna budowa organizacji

RÉSONNEZ® powstało jako inicjatywa studencka. Zaufało nam wielu ambitnych studentów, którym umożliwiamy zdobywanie wiedzy na najwyższym poziomie.

Innowacyjność nauczania

Dzięki współpracy ze sponsorami uzyskujemy dostęp do najwyższej jakości sprzętu medycznego. Wykorzystujemy do nauki aparaturę USG, stacje diagnostyczne, webinary oraz konkursy i quizy interaktywne.

Mocne podstawy, stabilny rozwój

Zastrzegliśmy prawa do znaku towarowego RÉSONNEZ® na terenie Unii Europejskiej. Nasze wydarzenia są wydarzeniami oryginalnymi.

50 uczestników z całego świata

Zbudowaliśmy wyjątkową międzynarodową społeczność zainteresowaną radiologią. Rozwijamy naszą markę na arenie międzynarodowej.

Odpowiedzialność

Nasze wydarzenia są zorganizowane z odpowiedzialnością i najwyższą starannością o bezpieczeństwo gości.

Komfort uczenia się

Nasze wydarzenia są wydarzeniami ograniczonymi co do liczby uczestników. Przy jednej stacji pracuje do 2 osób.  

Szeroka oferta edukacji

Jako pierwsi zorganizowaliśmy warsztaty obejmujące USG, RTG, TK, MR czy radiologii interwencyjnej. 

 

Stawiamy na jakość

Zaczynając od wykładowców, trenerów przez sprzęt, aż po certyfikaty, koszulki teczki czy torby – tylko wysoka jakość.

Z nimi współpracowaliśmy