Marian Szulc urodził się 4 grudnia 1900 roku w rodzinie chłopskiej. W ciągu 2 lat ukończył 4 klasy szkoły powszechnej, a następnie progimnazjum w Radziejowie.
Co ciekawe decyzja o posłaniu młodego Mariana do szkoły zapadła po sugestii lokalnego księdza, który przypadkiem zauważył przyszłego doktora rysującego cyfry na murze synagogi.
Ksiądz uznał, że chłopiec powinien otrzymać wykształcenie i powinien pójść do szkoły, dlatego postanowił przekonać ojca Mariana – Konstantyna – który ostatecznie posłuchał rady duchownego.
Był drugim rocznikiem kończącym studia lekarskie w historii dzisiejszego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia zakończył zdaniem egzaminów końcowych 5 maja 1927 roku, otrzymując tytuł Doktora Wszech Nauk Lekarskich.
Członkowie Klubu otrzymują rabat w wysokości 20% na wszystkie szkolenia, webinary oraz konferencje organizowane przez RÉSONNEZ® podczas sezonu 2020/2021
Przesyłamy raz w miesiącu raport z działalności Klubu i przedstawiamy projekty Członkom jako pierwszym.
Członkowie Klubu mają możliwość składać wnioski o dofinansowanie wyjazdu naukowego lub pozyskiwania funduszy na badania naukowe
Możliwość wykorzystywania tytułu Członka RÉSONNEZ Club 1927 podczas sezonu 2020/2021
Członkowie Klubu RÉSONNEZ mają okazję korzystać z ofert studenckich organizacji dedykowanych RÉSONNEZ® podczas sezonu 2020/2021
Nie tylko kontynuujemy historię, ale z myślą o wieloletnim rozwoju zastrzegliśmy prawa do znaku towarowego RÉSONNEZ® na terenie Unii Europejskiej. Nasze wydarzenia są wydarzeniami oryginalnymi.
Nie zostawiamy miejsca na przypadek. Nasze dokonania są efektem konsekwencji w realizowaniu postawionych celów.
Jesteśmy pierwsi, którzy zorganizowali Summer International Radiology Course. Rozpoczęliśmy również cykl szkoleń w ramach Poznańskiej Szkoły Radiologii. Zorganizowaliśmy jako pierwsi międzynarodowy konkurs prac z zakresu radiologii International Congress of Young Radiologists. Jako pierwsi przeprowadziliśmy konkurs prac weterynaryjnych: I Ogólnopolska Konferencja Weterynaryjna RÉSONNEVet.
Kontynuujemy wizję Doktora Mariana Szulca, dla którego na tyle istotne było krzewienie edukacji, że sam przeszedł do organizowania budowy szkół. Fundował stypendia oraz nagrody dla wyróżniających się uczniów, by wyrównywać szanse i dostęp do wyższej edukacji dla swoich współmieszkańców.
My również pragniemy dbać o rozwój „Medycyny Jutra”: pomóc zdobywać wiedzę i rozwijać sieci zawodowych kontaktów przyszłym lekarzom.
Mamy jednak świadomość, że samo krzewienie edukacji nie wystarczy – jest połową sukcesu.
Potrzebne jest również dbanie o dobre podłoże do rozkwitu wiedzy. Pragnienie poznawania, doświadczania i dzielenia się wiedzą są tymi postawami, których oczekujemy od siebie.
Nie ograniczamy się wyłącznie do wykonywania postawionych przed nami zadań. Wzbudzamy w sobie ciekawość oraz wykraczamy poza standardowe wymagania. Sięgamy po więcej.
Doktor Marian Szulc pochodził z gminy liczącej niespełna 2 tysiące mieszkańców. Pochodził z wielodzietnej rodziny chłopskiej. Życie w zgodzie z naturą – nie przeciwko niej – było wówczas nieodzowną częścią życia. Dbamy o rozwój wrażliwości na przyrodę. Nie odwracamy się od holistycznego podejścia do medycyny. Rozwijamy projekt przyrodniczy – weterynaryjny i inwestujemy w produkty ekologiczne.
Nie ograniczamy się wyłącznie do wykonywania postawionych przed nami zadań. Wzbudzamy w sobie ciekawość oraz wykraczamy poza standardowe wymagania. Sięgamy po więcej.
We wszystkich naszych działaniach kierujemy się ideą zrównoważonego rozwoju.
Droga na skróty nie prowadzi do osiągania naszych celów.
To wiara w sukces i konsekwencja w działaniu pozwalają nam sięgać dalej.
„Okres okupacji Doktor Marian Szulc spędził w Lubrańcu, gdzie pracował jako lekarz. Ratował Polaków od zsyłek przymusowych do Niemiec. Dzięki jego opiniom lekarskim młodzi ludzie, pomimo dobrego zdrowia, stawiali się niezdatnymi do pracy w Rzeszy – najczęściej byli <porażeni chorobami zakaźnymi>.
Nękany przez Niemców w sprawie podpisania volkslisty skutecznie obronił siebie i całą rodzinę i nie podpisał listy. Jako lekarz zyskał uznanie władz niemieckich, dzięki czemu mógł być bardziej pożyteczny Polakom.”
W roku 1927, kiedy Doktor Marian Szulc ukończył studia lekarskie w Poznaniu, powrócił do rodzimej gminy. Pragnął sprawdzić się w pracy od podstaw. Odrzucił zaszczytne propozycje i perspektywy pracy naukowej. W rodzinnym miasteczku rozpoczął prace nad organizowaniem opieki lekarskiej i służby zdrowia. Zaczął leczyć gruźlicę, jaglicę, szerzyć oświatę zdrowotną i przyjmować na świat maleńkich obywateli. Pracował w służbie lokalnej społeczności przez 33 lata jako lekarz ogólny, ginekolog i położnik.
Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które jest połączone ze sobą jak nigdy wcześniej. Wydarzenia mające miejsce na drugim końcu świata w mgnieniu oka wpływają na losy ludzi po drugiej stronie globu. Świat nauki i ekonomii nigdy nie był ze sobą tak ściśle powiązany. Nasze osiągnięcia również wynikały ze zdobyczy technologicznych i możliwości komunikacji z całym światem. Myślimy globalnie i działamy globalnie, ponieważ współpracujemy ze studentami medycyny z całego świata.
Zawsze poszukujemy wspólnego interesu. Podejmując się nowych projektów, zawsze poszukujemy silnych i stabilnych Partnerów do rozwoju. Razem idzie się dalej.