RÉSONNEZ® Originals

Kontyuacja Historii Doktora Mariana Szulca

Marian Szulc urodził się 4 grudnia 1900 roku w rodzinie chłopskiej. W ciągu 2 lat ukończył 4 klasy szkoły powszechnej, a następnie progimnazjum w Radziejowie.

Co ciekawe decyzja o posłaniu młodego Mariana do szkoły zapadła po sugestii lokalnego księdza, który przypadkiem zauważył przyszłego doktora rysującego cyfry na murze synagogi.

Ksiądz uznał, że chłopiec powinien otrzymać wykształcenie i powinien pójść do szkoły, dlatego postanowił przekonać ojca Mariana – Konstantyna – który ostatecznie posłuchał rady duchownego.

Był drugim rocznikiem kończącym studia lekarskie w historii dzisiejszego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia zakończył zdaniem egzaminów końcowych 5 maja 1927 roku, otrzymując tytuł Doktora Wszech Nauk Lekarskich.

RC 1927

Dołącz do Klubu

We współpracy z Fundacją Wspierającą Naukę im. Doktora Mariana Szulca stworzyliśmy RÉSONNEZ Club 1927 mający na celu wprowadzić Cię do pracy na rzecz budowania Medycyny Jutra.

Co zyskasz, dołączając do Klubu?

Działalność członków klubu nierozerwalnie łączy się z pasją, zaangażowaniem i zasadami, którymi na codzień podążamy. Dołączając do klubu, zaangażujesz się w organizację wydarzeń naukowych, prowadzenie wykładów oraz weźmiesz udział w tworzeniu publikacji artykułów naukowych.

W ciągu 6 miesięcy rozwiniesz z nami swoje pasje naukowe, umiejętność pracy w zespole oraz zdolności organizatorskie, a przede wszystkim dołączysz do grona osób, którzy inwestują w swój rozwój.

Sezon 2020/2021
RÉSONNEZ Club 1927

20% zniżki na szkolenia

Członkowie Klubu otrzymują rabat w wysokości 20% na wszystkie szkolenia, webinary oraz konferencje organizowane przez RÉSONNEZ® podczas sezonu 2020/2021

Newsletter

Przesyłamy raz w miesiącu raport z działalności Klubu i przedstawiamy projekty Członkom jako pierwszym.

Dostęp do oferty sponsorskiej

Członkowie Klubu RÉSONNEZ również mają okazję korzystać z ofert sponsorów oraz inwestorów RÉSONNEZ® podczas sezonu 2020/2021

Dofinansowania

Członkowie Klubu mają możliwość składać wnioski o dofinansowanie wyjazdu naukowego lub pozyskiwania funduszy na badania naukowe

 

Tytuł

Możliwość wykorzystywania tytułu Członka RÉSONNEZ Club 1927 podczas sezonu 2020/2021

 

Współpraca z uczelniami zagranicznymi

Członkowie Klubu RÉSONNEZ mają okazję korzystać z ofert studenckich organizacji dedykowanych RÉSONNEZ® podczas sezonu 2020/2021

RC 1927

Mocne podstawy, stabilny rozwój

Nie tylko kontynuujemy historię, ale z myślą o wieloletnim rozwoju zastrzegliśmy prawa do znaku towarowego RÉSONNEZ® na terenie Unii Europejskiej. Nasze wydarzenia są wydarzeniami oryginalnymi.

Pracowitość i konsekwencja w działaniu

Nie zostawiamy miejsca na przypadek. Nasze dokonania są efektem konsekwencji w realizowaniu postawionych celów.

 

Pionierzy

Jesteśmy pierwsi, którzy zorganizowali Summer International Radiology Course. Rozpoczęliśmy również cykl szkoleń w ramach Poznańskiej Szkoły Radiologii. Zorganizowaliśmy jako pierwsi międzynarodowy konkurs prac z zakresu radiologii International Congress of Young Radiologists. Jako pierwsi przeprowadziliśmy konkurs prac weterynaryjnych: I Ogólnopolska Konferencja Weterynaryjna RÉSONNEVet.

RC 1927 | Zasady

1. Inwestuj w rozwój

Kontynuujemy wizję Doktora Mariana Szulca, dla którego na tyle istotne było krzewienie edukacji, że sam przeszedł do organizowania budowy szkół. Fundował stypendia oraz nagrody dla wyróżniających się uczniów, by wyrównywać szanse i dostęp do wyższej edukacji dla swoich współmieszkańców.

My również pragniemy dbać o rozwój „Medycyny Jutra”: pomóc zdobywać wiedzę i rozwijać sieci zawodowych kontaktów przyszłym lekarzom.

2. Poznawaj więcej, doświadczaj więcej, dziel się wiedzą

Mamy jednak świadomość, że samo krzewienie edukacji nie wystarczy – jest połową sukcesu.

Potrzebne jest również dbanie o dobre podłoże do rozkwitu wiedzy. Pragnienie poznawania, doświadczania i dzielenia się wiedzą są tymi postawami, których oczekujemy od siebie.

 

3. Zaspakajaj ciekawość

Nie ograniczamy się wyłącznie do wykonywania postawionych przed nami zadań. Wzbudzamy w sobie ciekawość oraz wykraczamy poza standardowe wymagania. Sięgamy po więcej.

4. Żyj w zgodzie z naturą

Doktor Marian Szulc pochodził z gminy liczącej niespełna 2 tysiące mieszkańców. Pochodził z wielodzietnej rodziny chłopskiej. Życie w zgodzie z naturą – nie przeciwko niej – było wówczas nieodzowną częścią życia. Dbamy o rozwój wrażliwości na przyrodę. Nie odwracamy się od holistycznego podejścia do medycyny. Rozwijamy projekt przyrodniczy – weterynaryjny i inwestujemy w produkty ekologiczne.  

5. Znaj i szanuj historię

W naszej historii zawarta jest informacja o naszej przyszłości. Historia jest skarbnicą wszystkich wyzwań, które stoją przed nami. 

6. Idź konsekwentnie do celu

We wszystkich naszych działaniach kierujemy się ideą zrównoważonego rozwoju.

Droga na skróty nie prowadzi do osiągania naszych celów.

To wiara w sukces i konsekwencja w działaniu pozwalają nam sięgać dalej.

7. W chwilach niepewności postępuj odważnie

„Okres okupacji Doktor Marian Szulc spędził w Lubrańcu, gdzie pracował jako lekarz. Ratował Polaków od zsyłek przymusowych do Niemiec. Dzięki jego opiniom lekarskim młodzi ludzie, pomimo dobrego zdrowia, stawiali się niezdatnymi do pracy w Rzeszy – najczęściej byli <porażeni chorobami zakaźnymi>”.

Nękany przez Niemców w sprawie podpisania volkslisty skutecznie obronił siebie i całą rodzinę i nie podpisał listy. Jako lekarz zyskał uznanie władz niemieckich, dzięki czemu mógł być bardziej pożyteczny Polakom.”

8.Pracuj z myślą o potrzebach społeczności

W roku 1927, kiedy Doktor Marian Szulc ukończył studia lekarskie w Poznaniu, powrócił do rodzimej gminy. Pragnął sprawdzić się w pracy od podstaw. Odrzucił zaszczytne propozycje i perspektywy pracy naukowej. W rodzinnym miasteczku rozpoczął prace nad organizowaniem opieki lekarskiej i służby zdrowia. Zaczął leczyć gruźlicę, jaglicę, szerzyć oświatę zdrowotną i przyjmować na świat maleńkich obywateli. Pracował w służbie lokalnej społeczności przez 33 lata jako lekarz ogólny, ginekolog i położnik.

9. Myśl globalnie, działaj globalnie

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które jest połączone ze sobą jak nigdy wcześniej. Wydarzenia mające miejsce na drugim końcu świata w mgnieniu oka wpływają na losy ludzi po drugiej stronie globu. Świat nauki i ekonomii nigdy nie był ze sobą tak ściśle powiązany. Nasze osiągnięcia również wynikały ze zdobyczy technologicznych i możliwości komunikacji z całym światem. Myślimy globalnie i działamy globalnie, ponieważ współpracujemy ze studentami medycyny z całego świata.

10. Razem znaczy możliwe

Zawsze poszukujemy wspólnego interesu. Podejmując się nowych projektów, zawsze poszukujemy silnych i stabilnych Partnerów do rozwoju. Razem idzie się dalej. 

RÉSONNEZ Club 1927

0
Liczba Członków Klubu
0
Liczba Zorganizowanych Wydarzeń
0
Liczba Klientów