RÉSONNEZ® Originals

RÉSONNEZ® x Poznańska Szkoła Radiologii wydarzenie oryginalne.

lek. Maciej Bedryło 28.04 20:30 - Współpraca radiologa i klinicysty. USG tarczycy.

Nazywam się Maciek Bedryło i całkiem niedawno minął rok, odkąd na poważnie rozpocząłem swoją przygodę z radiologią i diagnostyką obrazową. Obecnie pracuję w Zakładzie Radiologii Ogólnej i Pediatrycznej we Wrocławiu, a popołudniu także jako lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ostatni rok nas nie rozpieszczał... Szklanka jest jednak do połowy pełna! Skoro więc musimy siedzieć głównie w domach, warto ten czas wykorzystać produktywnie. Szukając ciekawych materiałów z zakresu podstaw radiologii trafiłem na webinar Poznańskiej Szkoły Radiologii, zainspirowałem się, nie byłem już w stanie uspokoić swojego wewnętrznego dydaktyka i... oto jestem! 🙂 W ramach spotkania chciałbym Wam - młodym lekarkom i lekarzom, studentkom i studentom - zaprezentować podstawy USG tarczycy. Badanie to jest stosunkowo proste, tanie, powtarzalne, bezpieczne i nieinwazyjne - nie sposób natomiast przejść obojętnie obok tego, jak wiele wnosi cennych informacji. Zaczniemy od zastanowienia się, czego od lekarza radiologa oczekuje lekarz praktyk - i vice versa; czego od klinicysty musi dowiedzieć się radiolog. W drugiej części webinaru porozmawiamy o anatomii tarczycy, jej najczęstszych chorobach i ich obrazie ultrasonograficznym.

Na koniec postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania. Przede wszystkim jednak zależy mi na tym, żeby to nasze spotkanie - choć na odległość - przebiegało w luźnej atmosferze i dalekie było od traumy studiów medycznych. 😉

I choć trochę się stresuję - Wszak będzie to mój debiut - to z drugiej strony nie mogę się już doczekać spotkania z Wami!

KOSZT UDZIAŁU W WEBINARZE

19 PLN
  • autorski skrypt z zakresu USG tarczycy :))
  • imienny certyfikat uczestnictwa
  • możliwość zadania pytania*